Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


JEHLIČINY / Borovice

Řadit podle 
Výrobce 

Borovice černá
Pinus nigra nigra
Borovice černá - jedna z nejkrásnějších borovic, hustého růstu v prvních cca 20 letech a s deštníkovou korunou u dospělých kusů. Dorůstá výšky až 20m, zaštipováním lze tvarovat. Jehlice jsou cca 10 cm dlouhé, sytě až tmavě zelené. Ideální jako solitér i v řadě jako větrolam. Nesnáší zamokřená stanoviště.
naše cena 2 575 Kč

Borovice černá


Borovice černá ´Würstle´
Pinus nigra ´Würstle´
naše cena 285 Kč

Borovice černá ´Würstle´


Borovice hustokvětá "Jane Kluis"
Pinus densiflora ´Jane Kluis´
Pomalu až zakrsle rostoucí borovice s ploše kulovitým, hustým růstem. Větve mírně vystoupavé až vodorovné tvoří nepravidelná patra. Jehlice jsou ve svazcích po dvou, jsou měkké, sytě zelené dlouhé 4 až 6 cm. Nápadné, stříbřitě bílé pupeny.  Odrůda přirůstá 5-10 cm ročně dosahuje ve 20. roku výšky 1,2-1,5 m a šířky 2-2,5 m. Půdy vyžaduje běžné, lehčí. písčité. Vyžaduje dostatek slunce, snáší dobře
naše cena 2 430 Kč

Borovice hustokvětá "Jane Kluis"


Borovice hustokvětá "Low Glow"
Pinus densiflora ´Low Glow´
Pomalu až zakrsle rostoucí borovice s ploše kulovitým, hustým růstem. Větve mírně vystoupavé až vodorovné tvoří nepravidelná patra. Jehlice jsou ve svazcích po dvou, jsou měkké, sytě zelené dlouhé 4 až 6 cm. Nápadné, stříbřitě bílé pupeny.  Odrůda přirůstá 5-10 cm ročně dosahuje ve 20. roku výšky 0,6 m a šířky 1 m. Půdy vyžaduje běžné, lehčí. písčité. Vyžaduje dostatek slunce, snáší dobře sušší
naše cena 2 390 KčBorovice kleč "pumilio"
Pinus mugo var. pumilio
Borovice kleč ploše kulovitého až polštářkovitého vzrůstu. Výška 0,5-1m, šířka 1-2m. Nové výhony je vhodné krátce zastřihávat - zaštipovat, docílí se větší hustoty, kompaktnosti a tvarovatelnosti rosltiny. Vhodná i do sušších a chudších půd. Výborná mrazuvzdornost.
naše cena 950 Kč

Borovice kleč "pumilio"


Borovice kleč ´Bambino´
Pinus mugo ´Bambino´
Borovice černá ´Bambino´ hustě kulovitého až polštářkovitého vzrůstu. Nové výhony je vhodné krátce zastřihávat - zaštipovat, docílí se větší hustoty, kompaktnosti a tvarovatelnosti rosltiny. Vhodná i do sušších a chudších půd. Výborná mrazuvzdornost.
naše cena 2 550 KčBorovice kleč ´Carsten´
Pinus mugo ´Carsten´
Borovice kleč zlatožlutá - zakrslý vzrůst. Výška 0,4-0,6m, Rostliny širší než vyšší, jehlice v létě zelené, v zimních měsících svítivě žluté. Výborná mrazuvzdornost. Vhodná i do sušších a chudších půd.
naše cena 2 930 Kč

Borovice kleč ´Carsten´


Borovice korejská ´Silveray´
Pinus koraiensis ´Silveray´
Korejská borovice Silveray  - je velice krásná, pyramidálně a pomalurostoucí borovice, dorůstající výšky 4m. Jehlice jsou jemné, mírně stočené, modrostříbrné barvy.  Vyžaduje nezamokřené, propustné půdy s mírně kyselou pH. Nejlépe prospívá na slunci.  Nové výhony je možné zaštipovat, tím docílíme hustšího a menšího vzrůstu. 
naše cena 1 945 Kč

Borovice korejská ´Silveray´


Borovice lesní Norský typ
Pinus sylvestris "Norska"
Selekce semenáčů borovice lesní původem z Norsku se od základního druhu liší výrazně pomalejším růstem a hustší, kuželovitou korunou. I přes pomalejší růst bude tento strom schopen dosáhnout eventuální výšky 12 m. Větvičky jsou nápadně oranžově hnědé. Zralá kůra je šedohnědá a odlupuje se v hrubých proužcích. Tuhé, spíše krátké jehlice jsou mírně zkroucené a jsou 4 až 6 cm dlouhé. Jsou po dvou a
naše cena 3 865 Kč

Borovice lesní Norský typ


Borovice lesní ´Watereri´
Pinus sylvestris ´Watereri´
Borovice lesní ´Watereri´ má jehlice šedomodré. Dorůstá výšky i šířky 2-3m.   Nové výhony je vhodné krátce zastřihávat - zaštipovat, docílí se větší hustoty, kompaktnosti a tvarovatelnosti rosltiny. Výborná mrazuvzdornost. Vhodná i do sušších a chudších půd.
naše cena 1 105 Kč

Borovice lesní ´Watereri´


NTI0Ym