Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


VŘESOVIŠTNÍ ROSTLINY / VELKOKVĚTÉ OPADAVÉ AZALKY

Opadavé azalky jsou vřesovištní rostliny, které mají rády slunečné stanoviště za předpokladu, že jim zajistíme neustále vlhkou, kyselou zem. Vyžadují lehkou, kyselou půdu 4-5 pH. Na stanovišti doplňujeme vrstvu rašeliny dle potřeby. Těžké půdy při výsadbě vylehčíme doplněním písku a jemné borky. Důležitá je kvalitní drenáž v jílovitých těžkých půdách.

Azalky se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat nebo zmladit keř, učiňte tak co nejdříve na jaře, aby si stačila udělat nové výhony, na jejichž koncích budou květová poupata na příští rok. Obráží spolehlivě. Mají množství povrchových kořenů, kterými čerpají vláhu a živiny. Sází se do rašelinového substrátu, který je možné oboéhatit o nevápněný kompost. Plně mrazuvzdorná do min. -25(-30)°C.

 

Velkokvěté azalky se skvěle doplňují s ostatními vřesovištními rostlinami. Většina rododendronů si drží svou temnězelenou barvu po celý rok. Právě velkokvěté opadavé azalky Vám záhon na podzim oživý zářivými barvami v odstínech žluté-oranžové až červené, tak krásně se jejich listy vybarvují.

Opadavé azalky můžo být na příliš stinných stanovištích, nebo při vlhkém roce, náchylné na padlí. Pokud na listech najdete bílé skvrny, nebo se list začne nepřirozeně kroutit či ztrácet barvu, bez použijte některý vhodný fungicid. Většinou stačí 1-2 postřiky, aby rostlina zůstala až do podzimního vybarvení a opadání listů krásná a zdravá.

Řadit podle 
Výrobce 

Azalka vekokvětá lososová empty
Opadavý keř dorůstající výšky kolem 2m, listy zelené, květy lososové se žlutým okem, jemně vonné, kvetení bohaté v V-VI.Azalky vyžadují lehkou, kyselou půdu 4-5 pH, polostín až plné slunce,

naše cena 325 Kč


Azalka velkokvětá červenáempty
Opadavý keř dorůstající výšky 1,5- 2m, listy zelené, květy zářivé, červené, kvetení bohaté v V.Azalky vyžadují lehkou, kyselou půdu 4-5 pH, polostín až plné slunce
Azalka velkokvětá červená

naše cena 325 Kč


Azalka velkokvětá žlutáempty
Opadavý keř dorůstající výšky kolem 1,5-2m, listy zelené, květy žluté, jemněvonné, kvetení bohaté v V-VI.Azalky vyžadují lehkou, kyselou půdu 4-5 pH, polostín až plné slunce, dostatečnou půdní vlhkost

naše cena 325 Kč

Y2Y4N