Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY»OŘEŠÁKY » Lískový ořech WEBBOVA


        

Lískový ořech WEBBOVA

Corylus avellana ´WEBBOVA´

 

Číslo produktu: 11137
Parametr 1: výška 100-125 cm
Parametr 2: kont 5L
Parametr 3: "nezasíláme " pouze osobní odběr/ ind. doprava
naše cena bez DPH : 261 Kč
naše cena s DPH (15 %):
300 Kč

Liska WEBBOVA je anglická odrůda, která je poměrně dobře odolná vůči mrazu. Rodí veľmi bohatě. První úrody prináši v 4. až 5. roku po vysazení. Keř má silný a vzpřímený růst. Dorůstá výšky 4-6m. Plody lísky jsou veľké, podlouhlé, hnědé. Jádro je plné, sladké chuťí. Oříšky dozrávají v druhé polovině září. Se zběrem začíname, až když oříšky začínají vypadávat ze svých číšek. Oříšky obsahujú spoustu minerálních látek a vitamínů. Líska Webbova je cizosprašná. Líska je velmi vhodnou dřevinou na rovinu i do svahu. Může se pěstovat soliterně i v skupinkách, nebo živých plotech.

Liska veľkoplodá je jednodomá dřevina, teda samči aj samiči květy jsou na jedné rosltině. Nejlíp roste ve výživných, mírně vlhkých, propustných půdach. Daří se jí v kyselých půdach, no v zásaditých půdach přináší lepši úrody. Zastínění její úrodnost snižuje.

V průběhu pěstování odstraňujeme křižující se větve a také ty rostoucí směrem do koruny. Později, po letech vyřežeme staré a nemocné větve. Líska raší brzo z jara, proto řez provádíme již na podzim po zběru plodů.

MGYwM2NiM2