Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY»OŘEŠÁKY » Lískový ořech ´ROTTER ZELLERNUSS´


        

Lískový ořech ´ROTTER ZELLERNUSS´

Corylus avellana ´ROTTER ZELLERNUSS´

 

Číslo produktu: 11139
Parametr 1: výška 80-100 cm
Parametr 2: kont 5L
naše cena bez DPH : 261 Kč
naše cena s DPH (15 %):
300 Kč

Líska se sytě vínově červené mladé listy, které se ve spodních a na neosluněných partiích keře mění na tmavě zelené. Jsou široce zakulacené, při krajích výrazně pilovité. Na konci zimy a zjara keř zdobí růžově červené samčí jehnědy. Pěstování dvou odrůd lísky poblíž zajistí bohatší odrůdu kvalitnějších plodů.

Stříhat lze téměř kdykoliv, ale pokud ji pěstujete pro plody, řez provádějte střídmě, abyste se nepřipravili o všechny plody. Pokud ji pěstujete pro barevné listy, můžete ji na konci zimy jakkoli zpětně seříznout (do max. 20-30 cm nad zemí). Pravidelně odstraňujte odnožující výmladky z kořenového sytému.

Červenolistá líska, s krásnými růžovými jehnědami, větší oříšky kulovitými, s červenou skořápkou i slupkou, v červené punčošce, chuť sladká, plodnost velká. Zralost k.IX.-X.,částečně samosprašná.

Není náročná na půdní typ. Poroste téměř všude, v těžkých a mokrých půdách ale velmi pomalu a řídce. Pro dobrou úrodu ji zasaďte do živné, propustné půdy, spíše vápenité. Plně mrazuvzdorná.

MGVkYjE2