Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY»JABLONĚ » jabloň ´ANGOLD ®´


    

jabloň ´ANGOLD ®´

podzimní jabloň

 

Číslo produktu: 3009
Parametr 1: zákrsek
Parametr 2: podnož (M26)
Parametr 3: KONTEJNER
naše cena bez DPH : 113 Kč
naše cena s DPH (15 %):
130 Kč

Původ: Odrůda jabloně byla vyšlechtěna ve VŠÚO v Holovousích z křížení hybridu HL A 28/39 (Antonovka v.s.) x ´Golden Delicious´
Vlastnosti stromu: Růst je středně silný, větve přiměřeně obrůstají plodonosným obrostem, tvar koruny je rozložitý. Charakter růstu vyhovuje pro tvarování štíhlých vřeten a stěn. Stromy jsou velmi úrodné. Dobře plodí i na vzrůstných podnožích. Stromy kvetou středně raně až středně pozdně a jsou dobrými opylovači.
Vlastnosti plodu: Plody jsou velké (190-260 g), kulovité až kulovitě kuželovité, pravidelné; slupka je hladká, lesklá, středně tlustá, zelenavě žlutá, z 50 až 80% překrytá jasně červenou krycí barvou nanesenou ve formě žíhání a mramorování. Někdy se vyskytuje slabé rzivé mramorování. Dužnina je krémová, chruplavá a velmi šťavnatá. Chuť je harmonická, navinule sladká až sladká.
Hospodářské vlastnosti:
Plodnost: Je raná, vysoká a dosti pravidelná. Stromy dobře plodí i na vzrůstnějších podnožích. Podíl jakostních tříd na sklizni je vysoký, protože po červnovém opadu plůdků zůstává v chocholíku vždy jen jeden plod nebo nejvýše dva plody.
Odolnost: Plody i listy jsou odolné proti strupovitosti, padlím trpí jen málo.
Tvar a podnož: Odrůda je vhodná pro všechny tvary pěstitelské a podnožové typy. Je málo náročná na výchovný a tvarovací řez. Podnože se volí podle půdních podmínek a použitého tvaru.
Doba zrání: Sklizňová zralost v závislosti na poloze a teplotních podmínkách roku nastává nejčastěji v druhé polovině září nebo začátkem října. Konzumní zralost v běžném sklepě trvá od listopadu do března, v chladírně vydrží do června i déle.
Celkové zhodnocení: Plodná, pěstitelsky nenáročná a kvalitní zimní odrůda s odolností proti nemocem. Je velmi vhodná především pro ekologické systémy pěstování jablek s omezením nebo vyloučením chemických postřiků. Doporučuje se také pro pěstování v extenzivních podmínkách na klasických vyšších tvarech. Plody jsou vhodné také pro průmyslové zpracování.

M2NlND