Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY» jabloň ´DENÁR´


        

jabloň ´DENÁR´

zimní jabloň

 

Číslo produktu: 3008
Parametr 1: vřeteno, kontejner
Parametr 2: podnož (M9)
Parametr 3: pouze osobní odběr
naše cena bez DPH : 157 Kč
naše cena s DPH (15 %):
180 Kč
Původ: ČR, vyšlechtěna ŠS Těchobuzice, vznikla křížením odrůd Golden Delicious a Coxova. Registrována je od r. 1989.
Plody: jsou středně velké až větší. Tvar je kulovitý až tupě kuželovitý, pravidelný. Má dlouhou tenkou stopku. Slupka je svítivě jasně žlutá, povrch je čistý, bez rzivosti. Hladký až lesklý povrch je při dozrávání mírně mastný. Dužnina je nažloutlá, jemné konzistence, značně šťavnatá. Chuť je příjemná, mírně aromatická, navinulejší než u odrůdy Golden Delicious.
Růst: je středně silný až slabší. Vytváří kulovité, mírně převislé koruny. Bohatě obrůstá středně dlouhým plodonosným obrostem. Kvete středně raně, před odrůdou Golden Delicious.
Plodnost: je velmi raná, vysoká a pravidelná.
Zrání: sklízí se kolem poloviny září, z vyšších poloh déle. Včasná probírka nejvyvinutějších plodů předejde ztrátám jejich propadem. Konzumně dozrává od listopadu, vydrží do konce prosince až ledna. Z vyšších poloh a v chladírně lze uchovat déle.
Odolnost: odrůda je polně odolná ke strupovitosti i padlí.
Požadavky: odrůda je vhodná především pro střední a vyšší polohy, kde již nelze dobře pěstovat Golden Delicious. V teplejších polohách se značně zkracuje doba konzumní zralosti. Jemná slupka vyžaduje šetrnou sklizeň i další manipulaci. Vysoká plodnost vyžaduje spíše silnější nebo středně rostoucí podnože. Je vhodná pro všechny pěstitelské tvary a při použití slaběji rostoucích podnoží vyžaduje včasný silnější udržovací řez.

podnož M9 - jánče žluté má velmi slabý růst, malý kořenový systém, mělce kořenící, středně odolná mrazu,nejrozšířenější podnož slabého růstu u nás. Stromy vyžadují podpěru. Odrůdy na této podnoži brzy plodí a dosahují nejvyšší výnosy. Dorůstají výšky 3-4m.

Je vhodná pro zákrsky, vřetena a různé formy speciálních, vysoce intenzívních výsadeb.
ZDRiMzQ1OD