Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY» Kanadská borůvka ´NORTHLAND´


        

Kanadská borůvka ´NORTHLAND´

Vaccinium corymbosum ´NORTHLAND´

 

Číslo produktu: 7122
Parametr 1: výška 80-100cm
Parametr 2: kont 20L
Parametr 3: "nezasíláme" pouze "osobní odběr"
naše cena bez DPH : 1 759 Kč
naše cena s DPH (12 %):
1 970 Kč

NORTHLAND - americký kříženec lesní a kanadské borůvky, středně raná odrůda (zraje od konce července postupně až do půlky srpna) tvořící vzrostlé keře výšky 1m. Plody ploše kulovité, menší až středně velké sladké chuti, dužnina pevná, aromatická podobná našim borůvkám. Úrodnost vysoká a pravidelná. (7-9kg /rostlina)

Kanadské borůvky vyžadují kyselou půdní reakci, humozní, živinami bohatý substrát a dostatečnou zálivku. Sázet do humozní, kyselé půdy. Tím může být nejlépe rašelina. Pro mělké kořenění stačí 35 – 50 cm hluboké, zato širší jámy. Podstatná je startovací dávka hnojiva stejně jako dodatečné hnojení. Zálivku je vhodné v sušších částech roku pravidelně doplňovat, a to i v horských oblastech s vyššími srážkami. Mrazuodolnost borůvek je velmi vysoká. Řez provádíme poprvé po 4 letech a opakujeme každé tři až čtyři roky. Sestává z odstranění nejstarších, větví s malými přírůstky zcela u země, pro podpoření růstu výmladků. Pro kanadské borůvky jsou nejvhodnější polohy slunné až polostín.

MjNkNWZhN