Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY» Ryngle ´ALTHANOVA'


        

Ryngle ´ALTHANOVA'

Ryngle

 

Číslo produktu: 120012
Parametr 1: čtvrtkmen, KONTEJNER
Parametr 2: podnož myrobalán
Parametr 3: "nezasíláme" pouze osobní odběr
naše cena bez DPH : 339 Kč
naše cena s DPH (12 %):
380 Kč
: 0 Kč

Původ: Odrůda renklódy, českého původu, byla vyšlechtěna ve Svojšicích na Kolínsku z pecky Zelené renklódy.
Vlastnosti stromu: Růst je silný až velmi silný. Koruna je široce kulovitá, často poněkud hustější.. Výhony jsou tlusté a dosti dlouhé. Větve obrůstají řidším obrostem. Stromy kvetou středně raně a jsou cizosprašné. Mezi vhodné opylovače patří Zelená renklóda , Oullinská a Vlaška.
Vlastnosti plodu: Plody jsou velké (35-45 g), kulaté, slupka má fialově načervenalou barvu. Stopka je průměrně dlouhá. Dužnina je oranžově žlutá, pevná a dosti šťavnatá. Chuť je sladce navinulá až nasládlá, aromatická, velmi dobrá.. Pecka je malá a dobře se odlučuje od dužniny
Hospodářské vlastnosti:
Plodnost: Stromy do plodnosti vstupují středně pozdně (ve 3.-5. roce po výsadbě), potom však plodí dosti bohatě a pravidelně.
Odolnost: Stromy jsou středně odolné proti zimním mrazům. Vůči šarce jsou středně tolerantní V době deštivého počasí trpí moniliózou a praskáním plodů.
Tvar a podnož: Vhodné jsou kmenné tvary i zákrsky na slaběji rostoucích podnožích (Snt. Julien A, Pixy)
Doba zrání: Sklízí se druhé polovině srpna. Plody však vydrží nejméně dva týdny na stromě.
Celkové zhodnocení: Je to typická desertní odrůda. Špatně snáší transport, proto se musí pro prodej sklízet několik dnů před plnou stromovou zralostí. Vyžaduje stejnou péči při balení a dopravě jako broskvoně.

(ZDROJ: WWW.SEMPRA.CZ)

 

ZTM1ZmZlN2