Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY» třešeň ´HALKA´


        

třešeň ´HALKA´

chrupka

 

Číslo produktu: 110001
Parametr 1: špičák
Parametr 2: prostokořený, podnož (GISELA 5)
Parametr 3: pouze osobní odběr
naše cena bez DPH : 261 Kč
naše cena s DPH (15 %):
300 Kč

Původ: novošlechtění vzniklo v roce 1980 opylením kanadské odrůdy Van samosprašnou kanadskou odrůdou Stella. Na trvalé stanoviště byl strom vysazen v roce 1984, do plodnosti vstoupil v roce 1986.
Znaky a vlastnosti stromu: stromy rostou středně silně, koruna stromu je kulovitá , řidší, Větvě nasazují v tupějších úhlech a dobře obrůstají plodonosným obrostem. Listy jsou středí velikosti, opak vejčité, na okrajích pilovité.
Znaky a vlastnosti plodu: pomologicky patří do skupiny chrupek. Plody jsou střední až větší velikosti, hmotnost plodu se pohybuje mezi 7,0 g- 7,5g. Plody jsou široce kulovité, slupka plodu tmavě červená. Stopka plodu je středně dlouhá až kratší. Dužnina je tmavě červená šťavnatá, dobré chuti. Pecka se od dužniny odděluje dobře.
Hospodářské vlastnosti: odrůda kvete středně pozdě a je samosprašná. Do plodnosti vstupuje zpravidla druhým rokem po výsadbě. Plodnost je střední, monilií trpí méně než odrůda Van, odolnost k praskání je střední. Dozrává koncem 6. třešňového týdne.

 

(zdroj: sempra.cz)

 

 

NDkxNjIxM