Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY» Kanadská borůvka ´CHANDLER´


        

Kanadská borůvka ´CHANDLER´

Vaccinium corymbosum ´Chandler´

 

Číslo produktu: 71221
Parametr 1: výška 20-30cm (zastřihnuté)
Parametr 2: kont 15x15cm
naše cena bez DPH : 94 Kč
naše cena s DPH (12 %):
105 Kč

CHANDLER - středně raná až středně pozdní odrůda (zraje od konce července postupně až do půlky srpna) tvořící vzrostlé keře výšky 1,5m. Plody jsou kuovité, velké až 2 cm. Dužnina je pevná, chuťově jsou nasládlé, jedna z nejchutnějších odrůd. Úrodnost vysoká a pravidelná. (7-9kg /rostlina)

Kanadské borůvky vyžadují kyselou půdní reakci, humozní, živinami bohatý substrát a dostatečnou zálivku. Sázet do humozní, kyselé půdy. Tím může být nejlépe rašelina. Pro mělké kořenění stačí 35 – 50 cm hluboké, zato širší jámy. Podstatná je startovací dávka hnojiva stejně jako dodatečné hnojení. Zálivku je vhodné v sušších částech roku pravidelně doplňovat, a to i v horských oblastech s vyššími srážkami. Mrazuodolnost borůvek je velmi vysoká. Řez provádíme poprvé po 4 letech a opakujeme každé tři až čtyři roky. Sestává z odstranění nejstarších, větví s malými přírůstky zcela u země, pro podpoření růstu výmladků. Pro kanadské borůvky jsou nejvhodnější polohy slunné až polostín.

YzEwMzRjY