Našim cílem je vybrat pro Vás vždy ty nejlepší jedince, tak aby Vám rostliny a pobyt na zahradě dělaly jen a jen radost!

Přejeme příjemné chvíle strávené na Vaší zahradě!


Úvod »OVOCNÉ DŘEVINY» Kanadská borůvka ´SPARTAN´


        

Kanadská borůvka ´SPARTAN´

Vaccinium corymbosum ´PARTAN´

 

Číslo produktu: 71231
Parametr 1: výška 20-25 cm (ZASTŘIHNUTÉ)
Parametr 2: kont 15x15cm
naše cena bez DPH : 91 Kč
naše cena s DPH (15 %):
105 Kč

SPARTAN - raná odrůda (zraje od poloviny července) tvořící vzrostlé keře výšky 1,8m. Plody kulovité, velké, mají světle modrou barvu, jsou sladké, aromatické, s kořenitou sladkokyselou chuti, dužnina pevná, aromatická. Úrodnost vysoká a pravidelná. 

Kanadské borůvky vyžadují kyselou půdní reakci, humozní, živinami bohatý substrát /rašelina/ a dostatečnou zálivku. Pro mělké kořenění stačí 35 – 50 cm hluboké, zato širší jámy. Podstatná je startovací dávka hnojiva stejně jako dodatečné hnojení. Zálivku je vhodné v sušších částech roku pravidelně doplňovat, a to i v horských oblastech s vyššími srážkami. Mrazuodolnost borůvek je velmi vysoká. Řez provádíme poprvé po 4 letech a opakujeme každé tři až čtyři roky. Sestává z odstranění nejstarších, větví s malými přírůstky zcela u země, pro podpoření růstu výmladků. Pro kanadské borůvky jsou nejvhodnější polohy slunné až polostín.

MWQxZTJ